יום שבת, 19 ביולי 2008

פצצת המימן הראשונה


מדענים צופים בניסוי ממרחק 40 מייל
"כבוד הנשיא האי נעלם" - היה הדווח שקיבל נשיא ארה"ב אייזנהאוור מראש הסוכנות לאנרגיה אטומית מר גורדון דין, מיד לאחר שפצצת המימן הראשונה שנוסתה אי פעם, אשר זכתה לכינוי "מייק", התפוצצה בניסוי שערכה ארה"ב ומחקה אי בודד קטן מעל פני האדמה.

הפיצוץ אשר אירע ב31 באוקטובר 1952 היה התגובה של ארה"ב לניסוי הגרעיני הראשון שערכה בריה"מ בשנת 1949 והותיר אחריו חור בקוטר של כמה מאות מטרים ועומק שיכול להכיל את בניין האמפייר סטייט.
הנה הניסוי בסרטון וכמה תמונות מהניסוי ואחרים, אל תנסו את זה בבית:


Photo courtesy of National Nuclear Security Administration / Nevada Site Officeהמכונית המהירה בעולםתכירו את ה Ultimate Aero - האמריקאית היפהפיה היא המכונית הסדרתית המהירה בעולם שמחזיקה בשיא גינס הרשמי ובעזרת 1183 כוחות סוס גומעת 0 עד 100 קמ"ש בפחות משלוש שניות.

הנה קטע וידאו שימחיש עד כמה היפהפיה עצבנית ובקטע הוידאו שלאחר מכן - דובדבן אמיתי - ג'יי לנו לוקח אותנו לסיבוב אחד על אחד עם פרטים מלאים על הרכב המדהים הזה ונסיעה בלוס אנג'לס וסביבותיה:


יום חמישי, 17 ביולי 2008

הייפר-סאב: צוללת וסירת מרוץלאחר שנים של מחקר והשקעה של כשני מיליון דולר, בעל מוסך לשעבר מפלורידה, ארה"ב, סיים לפתח סירת מירוץ שהופכת לצוללת.
המפתח מייעד את הסירה-צוללת שפיתח להפלגות מסחריות ולשימוש משטרתי והיא יכולה להגיע למהירות של עד 45 מייל ולעומק של עד כ- 400 מטר.
ההייפר-סאב תצא לייצור סדרתי כנראה בשנה הבאה ומחיר התענוג ינוע בין 2.5 ל- 4 מליון דולר ליחידה.. יש למישהו שקל?בקטעי הוידאו הבאים ניתן לראות בין היתר את הובלת הסירה-צוללת אל המים, את תפקודה במים ומעליהם, הסברים מפורטים על ידי מפתחיה ועוד.

מעניין מה קפטן נמו היה אומר:יום שלישי, 15 ביולי 2008

מצלמות לייזר - וידאו ללא וידאו

בהפקת קליפ לדיסק החדש שלה, להקת רדיוהד השתמשה בטכנולוגיה שנמצאת במחקר באוניברסיטת לוס אנג'לס וצילמה קליפ באמצעות 64 לייזרים שירו קרניים ב- 360 מעלות ובמהירות של כ-900 פעם בדקה כל אחד.
הם יצרו קליפ וידאו שכמוהו לא הכרתם, תלת מימד דיגיטלי ובמלוא מובן המילה - בו הצופה יכול לשנות את זווית הצפיה ככל העולה על רוחו תוך כדי הקליפ.
בקטע הוידאו הבא תוכלו להציץ אל תהליך ההפקה של הקליפ ומתחתיו בקליפ עצמו. ליחצו על Play בעמוד הבא בכדי לראות את הקליפ הפרטי שלכם ולשחק איתו. תהנו:Radiohead - House Of Cards LASER