יום שני, 13 במאי 2013

גם לירח שלנו מגיע ירח משלו

בסוכנות החלל האמריקאית (NASA) החליטו כי עד שנת 2025 יקבל הירח שלנו (של כדור הארץ) מתנה יפה בדמות ירח משלו.

החוקרים בסוכנות החלל החליטו לעשות מעשה חריג וגרנדיוזי זה לאחר דו"ח אותו קיבלו מהמכון הטכנולוגי של קליפורניה (CalTech) בוא נכתב כי כיום ניתן ללכוד אסטרואיד קטן בקוטר של שבעה מטרים ומשקל של עד 1000 טונות ולמעשה לגרור אותו כך שיעמוד במרחק המתאים ללווין שישייט מסביב לירח.
 
הירח. מתוך: http://www.nrg.co.il


התהליך

בראש ובראשונה צריך כמובן לזהות אסטרואיד שעונה על הקריטריונים. אם נתעלם מבעיות אובייקטיביות של זמן הזיהוי, מרחק האסטרואיד מכדור הארץ ומהירותו, נבין שזה למעשה חלק מסובך לא פחות מאשר גרירתו של האסטרואיד הנבחר לירח.
 
במידה והתגברנו על קושי זה, יצטרכו בנאס"א ללכוד את האסטרואיד, דבר אשר יצריך שיגור חללית למסע של שנים ספורות עד למפגש איתו, כלי מדידה ומיפוי שיאבחנו את התאמת האסטרואיד למשימה וכמובן כלי גרירה שחייבים להתאים למשימה. 
 
לאחר כל אלה ואם כמובן עבר האסטרואיד את כל ה-"טסטים" הנדרשים, יש לנסות להשתלט על כיוון מעופו ולגרור אותו לירח, בהתחשב בכך שמשקלו יהיה גדול עשרות מונים מהחללית עצמה. הגרירה אמורה להיעשות באמצעות רשת שתידבק, פשוטו כמשמעו לאסטרואיד ותכסה חלק ניכר ממנו. הגרירה עצמה תיעשה באמצעות כוח האנרציה ועל ידי מנועי רקטה מיוחדים שיפעלו בעת המסע חזרה ומיועדים למשימה זו. 

לסיכום, נראה כי מדובר במשימה מגלומנית שרק מעצמת על כמו ארצות הברית יכולה לבצע. האם תצליח בכך? ימים יגידו.

האם יהיה לירח עוד ירח? ימים יגידו. מתוך: http://www.fxp.co.il

אין תגובות: